No.221, zona de alta tecnología del desarrollo industrial de Hefei de la avenida de Mingchuan, Hefei, China
Inicio ProductosOtros

Сензор на слика del CCD de Висока дефиниција, Hefei Мари ориз боја сортирач машина, clasificador óptico del arroz

Сензор на слика del CCD de Висока дефиниција, Hefei Мари ориз боја сортирач машина, clasificador óptico del arroz

  • Висока дефиниција CCD сензор на слика, Hefei Мари ориз боја сортирач машина,rice optical sorter
  • Висока дефиниција CCD сензор на слика, Hefei Мари ориз боја сортирач машина,rice optical sorter
  • Висока дефиниција CCD сензор на слика, Hefei Мари ориз боја сортирач машина,rice optical sorter
 • Висока дефиниција CCD сензор на слика, Hefei Мари ориз боја сортирач машина,rice optical sorter

  Datos del producto:

  Lugar de origen: China
  Certificación: CE,3C

  Pago y Envío Términos:

  Cantidad de orden mínima: 1
  Precio: 15000-100000USD
  Detalles de empaquetado: Embalaje de madera del caso y del vacío
  Tiempo de entrega: 25 días después del depósito o de L/C
  Condiciones de pago: TT, T/T, D/P, D/A, L/C
  Capacidad de la fuente: 1000
  Contactar ahora
  Descripción detallada del producto
  Aplicación: clasificación del arroz Clasificación de exactitud: 99,99%
  FPGA: ALTERA de los E.E.U.U., microprocesador de SAMSUNG de Corea Sensor de la cámara: Toshiba de Japón
  filtro de aire: SMC de Japón Garantía: Un año

  Máquina del clasificador del color del arroz


  1, Шпрт откривање на боја разлика

  Сензор и објектив со супер висока резолуција del CCD del боја de Вање RGB - Ставање независно во однос на видливиот спектар, del откривање интегриран микрофон и светло жолти дамки disponible.


  2, поголем капацитет


  3, confiabilidad del високото


  4, интелигентен систем Исфрлање и пресуди


  5, Трикратниот Сортирање изведување сооднос блиску до 0


  одлични карактеристики

  извор на светлина 2048 - извор и сензорот се опремени во серија  М Рајс Сортирање боја за откривање на светло жолта краста и за ефикасно намалување на брегот употреба и обезбедување на долгорочна стабилност работи del сензор и LED del CCD del кориснички 1.Special.

  2.Open рамка и специјални празнење систем - овој систем е лесен за инсталација, ракување и одржување.

  3.Strong проширена функција - контрола Хранење итн del AI del се појави повеќето едно копче на далечинскиот управувач и, што се користи во оваа машина за флексибилни операција. Резервирано интерфејс и обезбедени за користење на најнова технологија во Сортирање софтвер надградба.

  функција само-откривање 4.Abundant, ова е за откривање на грешка на ежектори, на притисок, компресори, леќа, обработка одбор, одбор за контрола и позадината се кандидира автоматски.

  5.New специјални исфрлувачот Собрание - милијарди пати удар del тоа може да го намали изведување Однос работи ефикасно со живот повеќе од 8.

  6.Imported кориснички леќа - двојки линија и Задоволни потребата од детални слики del минимална резолуција од 150.


  Оптички боја Сортирање решение за Рајс

  Clasificación de Ефективни висок капацитет. El нови  Рајс Боја сортирач и прв избор за Рајс процесори бараат сопственост, осигурување и на функционалноста на оптички Сортирање наследство и технологија по прифатлива цена.

  Etapas del Мари боја ориз сортирач машина е идеален за процесори Рајс Сортирај друг различни сорти на ориз и на различни обработка. El Сортирање Погоден за процесори, а друг во највисок квалитет Побарувачката Мари ориз, нудејќи прецизност Сортирање зголеми да се зголеми приносот и профит.

  1, боја Бел ориз Сортирање:

  Средиме велиме црвена, жолта, зелена и зрна, варовит ориз, ориз незрели и обезцветен, со зрна blackspotted el место помалку од 0.25m m.

  2, Рајс Сортирање боја cocido a medias

  Ние може да се најде решение за црна и изгорени зрна, безбојни, други црни manchado. Y било какви дефектни зрна.

  3, Рајс Суровини боја Сортирање:

  Тоа не можат ефикасно ги отстранува типичен хижа и предизвикувачки дефекти и надворешни материјал; discolouredgrains, варовит зрна, трици ленти, стапови, камења и несакани надворешни Семиња, заврши Оставањето вид, чиста и

  Сензор на слика del CCD de Висока дефиниција, Hefei Мари ориз боја сортирач машина, clasificador óptico del arroz

   

   

  Especificación para la serie del clasificador M del color del arroz

  Modelo M-1 M-2 M-3 M-4 M-5 M-6 M-7 M-8 M-10 M-12 M-14
  Canales 64 128 192 256 320 384 448 512 640 768 896
  Cámaras 2 4 6 8 10 12 14 16 20 24 28
  Poder (kilovatio) 1 1,4 1,8 2,2 2,6 3 3,5 4 5 6 7

   

   

   

  Contacto
  Zhongke Color Sorter

  Teléfono: 86-0551-6385-8817

  Envíe su pregunta directamente a nosotros (0 / 3000)

  Otros productos
  Clasificadora óptica infrarroja

  Clasificadora con la cámara del IR, a todo color ópticos, la forma y el clasificador del IR

  Nueces que clasifican el clasificador óptico Machine.RGB de Machine.Infrared con las cámaras infrarrojas

  Tecnología de InGaAs, clasificadora óptica infrarroja para las nueces y nueces de pacana

  Máquina óptica del clasificador con la función de InGaAs, clasificadora óptica infrarroja para las nueces y nueces de pacana

  clasificador del color del grano de café

  Clasificador del color del grano de café, máquina que clasifican el grano de café por color y quitan los defectos, separador óptico del café

  Máquina, color y forma del clasificador del color del grano de café clasificando al mismo tiempo, alto que clasifica exactitud

  Clasificador del color del grano de café para la clasificación óptica del café,

  los granos multi colorean la clasificadora, clasificadora óptica del grano de café

  Máquina de clasificador de arroz Color

  La máquina del clasificador del color del arroz del CCD, del color del arroz de Maquinaria del compaginador blanco

  El clasificador más avanzado del color del arroz con la cámara CCD de alta resolución

  Máquina del clasificador del color del arroz, arroz del CCD del de Compaginador negro del color

  El del color del arroz de Maquinaria del compaginador blanco, máquina del clasificador del color del arroz del CCD

  Solicitar una cotización

  E-Mail | Mapa del Sitio

  Privacy Policy China Bueno Calidad Clasificadora óptica del mineral Proveedor. Copyright © 2016 - 2020 colorsorter-cn.com. All Rights Reserved. Developed by ECER